Login

Měli byste přesunout systém DMS do cloudu?

Pět dotazů týkajících se přesunutí systému DMS do cloudu, které je nutné si položit

Co dává větší smysl pro vaší společnost: vlastní server nebo cloud?

Během několika posledních let rychle narůstá zavádění technologie založené na cloudu. Dnes se ni spoléhá mnoho důležitých služeb, od e-mailů po hostování webů a online bankovnictví – a dokonce ji využívá služba iTunes! Lidé se diví, jak bez ní mohli vůbec žít...

Z tohoto důvodu mnoho předních společností využívá pro svůj DMS externí hosting, takže nastal správný čas zamyslet se nad tím, která strategie je nejlepší pro vás.

Zde je několik klíčových otázek, které je potřebné si položit:

1) Je levnější mít svůj vlastní server?

Ne nutně. Kromě nákladů na samotný server nezapomeňte vzít v úvahu skryté náklady, jako jsou náklady na energii, zaměstnance a (zaklepejme na dřevo) obnovu po havárii. Tyto náklady mohou být těžko vyčíslitelné a zejména náklady na zaměstnance mohou být v jakékoli organizaci citlivé. Pro někoho představuje cloud každý měsíc výdaj, který může být nižší a může přinést další výhody.

2) Mám vlastní tým IT. Znamená to, že bych měl spravovat svůj vlastní server systému DMS?

Zvládnutí různých infrastruktur IT a operačních systémů pro společnost může trvat velmi dlouho a může vyžadovat mnoho lidských zdrojů. Má váš tým dovednosti a kapacitu, aby je všechny dokázal pokrýt a udržovat je v nejnovější verzi? Možná dává smysl využít outsourcing k hostování aplikací, kde je to možné, aby váš tým IT mohl zůstat štíhlý a mohl se soustředit na další lokální systémy.

3) Co když dojde k požáru nebo jiné havárii?

Podle našich zkušeností je obnova po havárii často klíčovou otázkou pro zákazníky, kteří se rozhodnou pro externí hostování aplikací. Obnova po havárii je integrovanou součástí hostingu v cloudu, ale je pouze vzácně poskytována, pokud se server nachází v sídle společnosti. Obnova bude samozřejmě představovat náklady, pouze pokud nastane havárie, která bude vyžadovat obnovu. Jste snad hazardním hráčem?

4) Jak spolehlivý je aktuální server?

Serverový hardware obecně je v poslední době určitě spolehlivější. Ale co se stane, pokud selže? Jak provedete obnovu po výpadku dodávky elektrického proudu a o kolik prodejů přijdete nebo kolik se jich zpozdí, zatímco je budete provádět? Většina organizací nemůže ospravedlnit udržování duplicitního serveru na vzdáleném místě k zajištění ochrany před velkými poruchami (nemluvě o dříve zmíněných haváriích). Cloud tento problém řeší: data jsou chráněna a zabezpečena v odolné infrastruktuře a automaticky zálohována.

5) Co když chci mít pouze možnost vidět svůj vlastní server?

To se dá pochopit.  Někdy je prostě více uklidňující vidět blikající světla fyzického serveru v sídle společnosti.  Ale mnoho prodejců upřednostňuje duševní pohodu poskytovanou hostováním v cloudu. Většina poskytovatelů cloudu také dodává webové sledovací nástroje ukazující místo na disku, procesor a úrovně paměti. Může být také stejně uklidňující vědět, že někdo jiný vzal na sebe úlohu sledovat systém za vás.

Zde ve společnosti CDK Global jsme odborníci na hosting systému DMS.  Rádi vám pomůžeme získat více informací nebo s vámi a vaším týmem prodiskutujeme různé možnosti hostování. Získejte více informací nebo nás kontaktujte ještě dnes.

Vice informaci